Elle Fanning

12. dubna 2009 v 13:02 | Adina
Celé jméno: Mary Elle Fanning
Datum narození: 9. dubna 1998
Místo narození: Conyers, Georgia, USA
Znamení: Beran
Rodina: matka Joy, otec Steve a starší sestra Dakota

Celým jménem Mary Elle Fanning se narodila rodičům Joy a Stevovi v Georgii v USA a první filmovou premiéru absolvovala, věřte nebo ne, teprve ve třech letech, kdy si také odbyla debut na plátně. Pravdou je, že zpočátku žila ve stínu starší Dakoty, pravděpodobně ale proto, že filmařům vždycky přišly vhod dvě stejně vypadající dívky a tak většinou ztvárňovala ji, ale mladší. Tak tomu bylo například ve snímku Jmenuji se Sam z roku 2001. První nezávislá rolička přišla v roce 2003 v rodinné komedii Bláznivá školka, kterou si Elle podle svých slov náramně užila. Následně ztělesnila postavu Ruth Cole v dramatu Toda Williamse Dveře v podlaze. Ve výsledku dokázala, že zvládne víc než jen ukřičené děti s roztomilým obličejem.
Kariéra nabírala na obrátkách. V roce 2006 se objevila v akčním Deja vu Tonyho Scotta či dramatu Babel Alejandra Gonzáleze Iñárritu. U temnějšího žánru zůstala i o něco později, kdy ztělesnila dceru Jennifer Connelly a Joaquina Phoenixe ve snímku Reservation road. Elle ráda hraje fotbal, kreslí a učí se na piano. Její oblíbená barva je růžová. Je oddanou fanynkou Marilyn Monroe.
Zatímco v Babelu hrála Cate Blanchett dceru, v očekávaném filmu Davida Finchera Podivuhodný případ Benjamina Buttona ztvární její mladší verzi. V budoucnu ji čeká například životopisný hudební snímek o životě skladatele Antonia Vivaldiho s prostým názvem VivaldiI či fantasy pohádka Nutcracker: the untold story režiséra Andreje Končalovskijiho. Takže jak se zdá, tato modrooká blondýnka nemusí mít obavy, že by s přibývajícím věkem upadla v zapomnění a v budoucnu se jistě neztratí.

Převzato z csfd.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.