Dakota Fanning

Jmenuji se Sam dnes na Primě

28. června 2009 v 14:41 | Adina
Film Jmenuji se Sam (I am Sam) v hlavní roli s Seanem Pennem a Dakotou Fanning bude dnes vysílat televize Prima v 0:20 hodin. Film je z roku 2001 a Dakota je v něm malinká, ale je to film, který ji asi nejvíce proslavil, když začínala.

Já osobně jsem ten film chtěla strašně moc vidět, ale protože je tak pozdě, tak si ho nejdřív nahraju a pak se na něj podívám.

A tady krátký popis filmu:
Sam Dawson je retardovaný uklízeč u Starbucks a spěchá do nemocnice, kde Rebecca porodí jeho dceru, kterou však nechce. Sam dá holčičce jméno Lucy. Když pak společně odcházejí z nemocnice, Rebecca uteče a Sam zůstane s dcerou sám. Odveze si ji domů a pomůže mu jeho sousedka Annie, která mu poradí, jak často má Lucy krmit a jak se o ni starat. Později mu ji začne i hlídat, když jde Sam do práce. Lucy roste jako z vody a nyní už jde do školy. Začíná si uvědomovat postižení svého otce, ale je s ním šťastná - a on se o ni pečlivě stará. Posléze si Sama zavolá do školy Lucyina učitelka s tím, že Lucy záměrně zaostává za ostatními, jako kdyby se nechtěla nic naučit. Úřad pro péči o dítě stanovil Samův duševní stav na úroveň sedmiletého dítěte, což je nyní věk jeho dcery.

Dakota Fanning

12. dubna 2009 v 12:56 | Adina
Celé jméno: Hannah Dakota Fanning
Datum narození: 23. února 1994
Místo narození: Conyers, Georgia, USA
Znamení: Ryby
Výška: 157 cm
Rodina: matka Joy, otec Steve a mladší sestra Elle

V současnosti nejobsazovanější dětská herečka Hannah Dakota Fanning se narodila 23. února 1994 v Georgii. Již ve dvou letech se naučila číst a toužila stát se herečkou. Její první "role" přišla v pěti letech, když si zahrála v reklamě na prací prášek Tide. Roku 1999 hrála v seriálu Pohotovost holčičku nemocnou leukémii. V šesti letech se Dakota přihlásila do konkursu na film Jmenuji se Sam a vyhrála jej. Za dceru Seana Penna si odnesla řadu prestižních cen, z nichž jí jednu předával i Orlando Bloom, který ji musel přidržovat mikrofon, neboť byl příliš vysoko, a dostala se do podvědomí několika filmových tvůrců.
O rok později předvedla vynikající herecký výkon ve Spielbergově seriálu Uneseni. A poté začala hrát se známými herci. Po boku Charlize Theron si zahrála v thrilleru V pasti, vedle Mikea Myerse v dětské komedii Kocour. Dále hrála v komedii Holka na roztrhání, kde se prý také dokonce poprvé políbila. Nejvíce si však zamilovala herce Denzela Washingtona, s kterým hrála ve filmu Muž v ohni. Její neumělé herectví pak okouzlilo v hororu Hra na schovávanou, kde dokonce překonala Roberta De Nira. Režisér Steven Spielberg se Dakotu také rozhodl obsadit do svého nového SCI-FI hororu Válka světů, kde bude hrát dceru Toma Cruise. Mezi její další plánované filmy patří snímek Dreamer, kde si zahraje s Kurtem Russelem a dokonce i filmová adaptace knihy Alenka v říši divů, kde se Dakota objeví v hlavní roli.

Převzato z csfd.cz
 
 

Reklama